суббота, 26 января 2013 г.

Хто такі колектори?

Гони долг в Банк

Колектори - це такі люди завданням яких є вибивання боргів з різних боржників. Цей бізнес практично не регулюється чинним законодавством, і найчастіше досить далекий від законних методів вирішення цих питань. Давайте розберемося, які ж люди можуть зустрітися на своєму життєвому шляху з колекторами, чому це відбувається і що робити в такій ситуації.
Найбільш поширена причина контакту з колекторами - це різні кредити. Наприклад, ви взяли в кредит машину, або ж таки уклали договір іпотечного кредитування. Такі кредити видаються на багато років, і часто з ним ви повинні банку цілком відчутні суми. В момент отримання кредиту, вам здається, що все добре, у вас є гарна високо оплачувана робота, і ви впевнені, що без проблем зможете платити 5 а то й 10 років не такі вже й великі, для ваших доходів щомісячні платежі по кредиту. Але ніщо не вічне, в житті трапляється різне, глобальні економічні кризи, хвороба або травма. Все це може призвести до того, що ви втратите роботу, або оплата вашої праці відчутно знизиться, і ось необтяжливі платежі перетворюються в тягар для вашого сімейного бюджету. Борг зростає, і в одного разу вам починають дзвонити дивні люди, грубіянити, представлятися колекторами, і говорити що ви повинні грошей за пропущені платежі, і якщо ви не заплатите, то з вами трапитися щось погане.
Що ж робити в такій ситуації? Хто всі ці люди, і за яким правом вони вимагають від вас грошей? Адже ви їх не знаєте і нічого у них не займали. Ці люди колектори, так називають людей, які займаються вибиванням боргів для банків. Їх може наймати банк для того що б повернути свій борг. Їхня праця оплачується по різному, банк може укласти з колекторськими агентствами договір цесії, згідно з яким банк поступається кредитний договір коллектроскому агентству, і отримує за цю угоду фіксовану суму, яка зазвичай менше повної вартості кредиту, а решта вибивання грошей бере на себе агентство. Більш поширений варіант, коли банк наймає колекторів за фіксовану суму, але при цьому права на борг належать попрежнем банку. Тобто колектори тільки повинні примусити вас виплатити банку вашу заборгованість, і попутно постараються вибити собі додаткові гроші, які ви платити зовсім не зобов'язані.
Якщо вам дзвонять, які то люди, представляються колекторами, то насамперед дізнайтеся у них, чи є у них договір цесії, і чи мають вони какими-то документами, які свідчать про те, що вони є офіційно уповноваженими представниками банку, на яких покладено обов'язок збору боргових коштів і наявних штрафів з боржників. Не рідкість ситуація, коли колекторські агентства вимагають з боржників додаткові штрафи та пені, які ви платити зовсім не зобов'язані, оскільки в договорі з банком не ці штрафні санкції не вказані. Звичайно колектори ніколи не зізнаються, що вимагають з вас гроші незаконно. В першу чергу вам будуть загрожувати, тим що вас найбільше лякає. Перед тим як почати вибивати борги колекторське агентство уважно вивчає біографію боржника, шукає слабкі точки тиснучи на які воно може домогтися виплати коштів. Наприклад, люблячої матері можуть загрожувати позбавлення батьківських прав, а питущого боржника лякати примусовою госпіталізацією в психо-неврологічно диспансер. Найпоширеніші загрози - це звичайно суд, і конфіскація майна. Але боятися їх не треба, суд якраз найкраще рішення для вас. Колектори судом саме лякають, але звертатися туди їм не вигідно. Давайте розберемося чому.
Прибуток колекторів формується з пені та штрафів які вони отримують від боржників, тобто чим більше грошей ви дасте їм, тим більше їх прибуток, і закономірно, що вони намагаються обібрати вас по повній. Суду ж за великим рахунком, все одно скільки ви будете повинні виплатити, і якщо у вас об'єктивно важке фінансове становище, і ви не можете платити за кредитом, може статися так, що за рішенням суду сума боргу буде зменшена, і найчастіше досить значно. У будь-якому випадку рішення суду присудить вам повернути значно меншу суму, ніж та, яку б бажали отримати колектори. Адже якщо ви погодитеся на умови колекторів, це буде вважатися добровільним угодою, на які багато законодавчі обмеження не діють. Так наприклад, суд ніколи не присудить вам виплачувати більш ніж 40% щомісячного доходу, а колектори можуть вимагати суму яка перевищує ваш щомісячний доходи в півтора рази.
Обов'язково повідомте своїх друзів і родичів, що б вони не велися на загрози колекторів. А краще всього відповідали на їх дзвінки, в стилі, що цей чоловік сам мені повинен грошей, відчепіться від мене.
До речі, будьте дуже обережні з пластиковими картками банків, особливо з тими, які приходять поштою або вручаються вам на різних заходах. Скориставшись такою картою, ви можете несподівано для себе виявитися належним банку пристойну суму грошей, під 40% річних, плюс пені і штрафи.

Комментариев нет:

Отправить комментарий