четверг, 19 декабря 2013 г.

НБУ хоче зробити вексель електронним та з цифровим підписом

Регулятор банківського ринку має намір упорядкувати випуск та обіг фінансових векселів. Він запропонував проводити розрахунки по новому інструменту через Розрахунковий центр, а зберігачем векселів стане підконтрольна цього центру організація, пише «КоммерсантЪ-Україна».

НБУ 7 серпня 2013 року оприлюднив проект змін до порядку здійснення банками операцій з векселями, який дозволить банкам випуск цього інструменту для здійснення розрахунків між господарюючими суб'єктами.

«Банки України - юридичні особи та філії іноземних банків мають право видавати фінансові векселі в національній валюті, якщо вони є операторами системи електронного обігу фінансових векселів», - йдеться в документі.

Стати операторами системи електронного обігу зможуть тільки банки, які уклали договори з адміністратором системи.

Цю функцію буде виконувати організація, підконтрольна «Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках»(РЦ).

Адміністратор буде зберігати фінансові векселі і вести облік прав власності за ними.

Фінансовий вексель буде існувати у формі електронного документа з використанням цифрового підпису.

Як відомо, в даний момент всі векселі випускаються в паперовій формі.

Авалювання векселів здійснюватися не буде. Замість цього їх гарантом фактично буде виступати Національний банк.

У разі невиконання зобов'язань банком, який випустив папери, НБУ за повідомленням адміністратора буде списувати необхідну суму з кореспондентського рахунку цього банку в НБУ.

Ці кошти будуть направлятися в РЦ, який забезпечить грошові розрахунки з фінансовими векселями.

«З документа незрозуміло, як виникає цей вексель, він буде зберігатися і погашатися. Зараз права на вексель виникають, коли він вручається покупцеві. У цьому документі йдеться про передачу права контролю, а це різні процеси», - зазначив один з торговців цінними паперами.

Як повідомлялося, 24 липня президент України Віктор Янукович підписав закон, завдяки якому Кабінет міністрів зможе використовувати казначейські векселі у встановлених ним обсягах для реструктуризації бюджетної заборгованості, яка виникла станом на 1 січня 2013 року, і для оформлення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість, якщо платник податку обрав такий варіант розрахунків.

Згідно із законом, сума заборгованості буде ділитися на п'ять рівних частин і оформлятися векселями з погашенням через один, два, три, чотири роки і п'ять років. Передбачена також можливість сплати векселями зобов'язань перед бюджетом, але не раніше терміну їх погашення.

Як відомо, раніше міністр доходів і зборів Олександр Клименко заявив, що закон про векселі затребуваний бізнесом.

Крім того, федерація роботодавців звернулась до президента країни Віктора Януковича з проханням ветувати прийнятий парламентом 4 липня закон про фінансові казначейські векселі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий