понедельник, 2 декабря 2013 г.

Як вивозити банківські метали з України

Необхідність роз'яснення обумовлена скаргами громадян на нібито неправильне тлумачення митниками положень Інструкції №148 (про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України), підкреслив регулятор.


У НБУ відзначають, що згідно вищезазначеної інструкції фізичні особи (резиденти і нерезиденти) мають право ввозити в Україну (а одно - і вивозити) банківські метали вагою до 500 г у вигляді зливків і монет на умовах письмового декларування митному органу.


Вивезення за межі України банківських металів вагою більш 500 г у вигляді зливків і монет дозволено на підставі відповідної індивідуальної ліцензії при дотриманні умови письмового декларування.


Нацбанк повідомляє, що Інструкцією №148 до банківських металів віднесені золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, виготовлені з дорогоцінних металів з пробами:


- для вітчизняних - не нижче 995 (золоті), 999 (срібні), 999,5 (з платини і паладію).


- для іноземних - не нижче 900 (золоті), 925 (срібні), 999 (з платини і паладію).


"Таким чином, всі монети України з вищезазначеними пробами, як ті, які не є засобом платежу, так і випущені в обіг та є засобом платежу на території України, віднесені цим нормативно-правовим документом до банківських металах", - резюмує НБУ.


У той же час Нацбанк зазначає, що українські монети з дорогоцінних металів, що мають низькі проби, вивозяться за межі країни та ввозяться на її територію на загальних підставах, а саме - згідно з порядком переміщення готівки через митний кордон України.

Комментариев нет:

Отправить комментарий