Що таке банківський ордер?
Це розрахунковий документ, що застосовується у тих випадках, коли банк є одночасно і платником, так і одержувачем платежу. Тобто це внутрішній банківський документ, актуальний тільки в рамках конкретної кредитної організації. Він застосовується для валютних і гривневих
рахунків, а відміну від платіжних доручень і вимог, а також внесків. Цей документ складається як в електронному, так і паперовому вигляді. Для електронних документів передбачається процедура перевірки і підтвердження їх достовірності. Необхідним елементом банківського ордера є реквізити сторін. Передбачено як одно-, так і багатосторінкове складання документа. Він в обов'язковому порядку має додаватися до виписок з рахунків клієнта.
В яких випадках застосовують банківський ордер?
Перш за все, коли один рахунок взаємодіє відразу з декількома рахунками усередині кредитної організації.
Коли відбуваються розрахунки у валюті, в тому числі, зовнішні платежі. По внутрішньобанківським рахунком операцій, це: перерахування відсотків, видача та погашення кредитів, безакцептные списання\зарахування коштів при роботі з валютою та цінними паперами, пролонгація депозитних вкладів, конверсійні операції та багато іншого.
Грубо кажучи, якщо є рахунок клієнта - значить, для здійснення операції потрібно оформлення банківського ордера.
Необхідною умовою для виписки є факт розрахунків між контрагентами, плюс банк при цьому виступає як платник\одержувач грошових коштів.
Складність використання банківських ордерів
Проблем багато, і всі вони стосуються в першу чергу самих банків. З введенням в оборот ордерів потрібна розробка безлічі внутрішніх банківських документів, що регламентують їх застосування. Оскільки ордер є розрахунковим документом, основною проблемою стала необхідність його розробки по кожній операції, що проводиться з рахунком, а, отже, істотне збільшення обсягу роботи банківських службовців. Багато питань викликає і застосування ордерів для конкретних операцій.
Комментариев нет:
Отправить комментарий