вторник, 29 января 2013 г.

Шахрайство на банкоматах


Шахраї придумують все більше і більше хитрих способів заволодіти вашими грошима.
Цим літом почастішали випадки, коли люди, перебуваючи на відпочинку, були схильні до атаки шахраїв. Найбільші вогнища були виявлені в таких популярних у росіян країнах для відпочинку, як Туреччина, Україна, Болгарія.
Існує безліч способів, за допомогою яких картковий шахрай може обдурити вас і залишити ні з чим. Наприклад, зловмисник встановлює в банкомат спеціальний пристрій, що дозволяє зчитувати дані з карток. Інший варіант - пластикові конверти, розмір яких трохи більше розміру картки, їх закладають у щілину банкомата, мета шахрая - заволодіти самої картою власника.
Одним з найдорожчих і витончених є спосіб, коли шахраї встановлюють власний банкомат, який імітує банкомат кого-або відомого банку, але при введенні в нього картки йде повідомлення про помилку, а карта клієнту назад вже не видається. Бувають випадки, коли шахраї несанкціоновано підключаються до банкомату і отримують необхідну для себе інформацію. У деяких випадках шахраї встановлюють поряд з банкоматом камеру, а самі спостерігають з метою заволодіти пін-кодом. Багато випадків шахрайства трапляється при використанні карт для оплати в Інтернеті.
Експерти дають рекомендації: користуватися банкоматами в перевірених місцях, наприклад, в офісах банків, великих торгових центрах, звертати увагу на осіб поряд з банкоматами, на дії продавців при використанні карт в магазинах. Треба також бути вкрай уважним і пильним, використовуючи карту за кордоном. Не зберігати пін-код разом з картою, не надавати пін – код стороннім особам, в Інтернеті вводити дані карти тільки на сторінках відомих сайтів. І як відзначає Катерина Хватова, заступник керівника національної прес-служби "Альфа Банку": "жоден банк не має право запитувати про картах і рахунках клієнта в інших банках".

Комментариев нет:

Отправить комментарий